Archiwum kategorii: aktualności

Zakochanym być i kochanym być

Kolejny koncert „Zakochanym być i kochanym być” w wykonaniu grupy Oldbojów oraz Lesznowolskiej Orkiestry Symfonicznej odbędzie się w Domu Kultury ŚWIT na warszawskim TARGÓWKU przy ul. Piotra Wysockiego 11, w niedzielę 20 października, o godz. 19.00.

Program nawiązuje do tradycji warszawskich teatrzyków kabaretowych lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Główni bohaterowie wspomnień to Fryderyk Jarosy – jeden z najwybitniejszy konferansjerów warszawskich kabaretów, oraz piosenka – piosenka sentymentalna, liryczna, o miłości, o wiośnie, o rozstaniu, o przemijaniu… Dźwięki melodii wprowadzają nas w niepowtarzalny świat Qui pro Quo, „Bandy”, „Cyganerii”. Przywołują postaci Ordonki, Zimińskiej, Stefci Górskiej, Zofii Terne, Lopka  i innych . Piosenki przeplatane są tańcami: foxtrot, walce, czardasze, tanga, a wszystko do muzyki w wykonaniu Lesznowolskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Arkadiusza Górki.  

Bilety do nabycia drogą internetową na stronie Domu Kultury Świt lub w kasie Domu Kultury 

Zwyczajne Walne Zebranie 27.06.2019 r.

Działając na podstawie § 19 Statutu, Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej zwołuje Zwyczajne Walne Zebranie Stowarzyszenia, które odbędzie się w dniu 27 czerwca 2019 roku (czwartek) o godzinie 18.30, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca  Politechniki Warszawskiej w Warszawie, ul. Waryńskiego 12 (DS. Riwiera)… więcej >>

Dokumenty sprawozdawcze >>

Koncert Wiosenny 2019

Doroczny koncert wiosenny Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej odbędzie się w niedzielę, 12 maja 2019 r. w Klubie Stodoła. W programie przewidziano występ grupy zespołowych oldbojów, którzy przedstawią przygotowane na tę okazję suity – łowicką i kurpiowską. Początek o godzinie 18.00.

Zwyczajne Walne Zebranie 07.06.2018

Działając na podstawie § 19 Statutu, Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej zwołuje Zwyczajne Walne Zebranie Stowarzyszenia, które odbędzie się w dniu 7 czerwca 2018 roku (czwartek) o godzinie 18.30, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca  Politechniki Warszawskiej w Warszawie, ul. Waryńskiego 12 (DS. Riwiera)… więcej >>

Dokumenty sprawozdawcze >>

Medal Politechniki Warszawskiej dla Marii Czupratowskiej-Semczuk

Podczas Uroczystego Posiedzenia Senatu Politechniki Warszawskiej w dniu 27 czerwca 2017 roku p. Maria Czupratowska-Semczuk otrzymała z rąk Rektora Politechniki Warszawskiej prof. Jana Szmidta wyjątkowe wyróżnienie – Medal Politechniki Warszawskiej.
Laudację na cześć laureatki wygłosił prof. Andrzej Jakubiak, podkreślając twórczy wkład p. Marii w kształtowanie Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej i jego dorobek.
Maria Czupratowska-Semczuk pracowała na Politechnice Warszawskiej jako lektorka języka rosyjskiego w latach 1953-1991. Z Zespołem jest związana od 1952 roku – przez wiele lat była jego choreografem i kierownikiem artystycznym. Dzisiaj jest dla nas skarbnicą wiedzy o repertuarze Zespołu, jego osiągnięciach, tradycji, ważnych wydarzeniach, zabawnych zdarzeniach, a przede wszystkim o ludziach – studentach i kadrze artystycznej, których droga życia wiodła poprzez Zespół.
Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy długich lat życia w rodzinie zespołowej! (fot. Biuro Promocji PW).