Archiwum autora: Piotr

Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy Andrzeja

Drodzy Przyjaciele, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół ZPiT PW

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Andrzeja Chłandy. 

Wielki talent muzyczny o niezapomnianej barwie i skali głosu. Solista Zespołu w latach 70-tych, wykonawca „Dziwożony”, „Pytała się Kasia” i innych zespołowych „hitów”.

Człowiek wielu talentów, po odejściu z Zespołu kontynuował działalność artystyczną w zespołach ludowych „Bartek” i „Gaik”. W ostatniej dekadzie wspólnie z koleżankami i kolegami z Zespołu założył Kabaret „Szczęśliwa Sześćdziesiątka”, dla którego stworzył kilka wspaniałych programów.

Po odejściu z Zespołu już jako Oldboj aktywnie uczestniczył w jubileuszach zespołowych oraz w przedstawieniach i koncertach „Oldbojowych”. Był Członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół ZPiT PW.

Będzie nam Go bardzo brakować. Wyrazy żalu i współczucia składamy żonie, dzieciom i całej Rodzinie Andrzeja.

Pożegnanie odbędzie się w czwartek 16 września o godz. 10.00 w Kościele pw. św. Grzegorza Wielkiego przy ulicy Włodarzewskiej nr 54. Po mszy świętej uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu w Pyrach.

Natomiast w środę 15 września o godz. 18.00 w siedzibie Zespołu odbędzie się próba śpiewu, a od 19.00 śpiew z kapelą.

Zarząd Stowarzyszenia

Informacja o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Stowarzyszenia na dzień 17.06.2021

Szanowni Państwo,

Przypominam, że w czwartek 17 czerwca 2021 o godz. 18.00 w siedzibie Zespołu odbędzie się Walne Zebranie Stowarzyszenia.

W trakcie Zebrania dokonamy wyboru nowych władz Stowarzyszenia oraz zapoznamy się z bieżącą sytuacją przed jubileuszem Zespołu.

Przypominam jednocześnie, że uczestnictwo w zebraniach to nie tylko przywilej, ale i obowiązek członków Stowarzyszenia. Liczymy na Waszą obecność i zachęcamy do udziału w pracy Stowarzyszenia poprzez kandydowanie do Zarządu Stowarzyszenia.

Zawiadomienie oraz porządek obrad >>>plik pdf

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w czwartek 17 czerwca o godz. 18.00

Joanna Szczepańska

Przewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół ZPiTPW

Nasza Oldbojowa wigilia

W dniu 15 grudnia 2020 odbyło się  Spotkanie Wigilijne online. Była to okazja do spotkania po bardzo długim czasie w naszym oldboy’owym gronie, choćby zdalnie, w tym szczególnym przedświątecznym czasie. Punktualnie o godz. 20.00 połączyliśmy się zdalnie ( niektórzy będąc jeszcze w pracy, co widać na załączonym obrazku😊) Wykorzystaliśmy usługę Microsoft Teams, dzięki której mogliśmy zobaczyć się po długiej przerwie, podzielić doświadczeniami ostatnich miesięcy i złożyć życzenia. Wszyscy byli zgodni, że powinniśmy takie spotkania online organizować częściej, jeżeli sytuacji nie pozwoli nam kontynuować prób i spotkań „ na żywo”. Czekajcie więc wkrótce na kolejne zaproszenia w jubileuszowym roku obchodów 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca PW!